Czy przedszkole niepubliczne to przyszłościowy biznes?

Wielu ekspertów twierdzi, że dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy, jest założenie prywatnego przedszkola. Rodzice nie chcą bowiem posyłać pociech do publicznych placówek. Szukają takich ośrodków, które zagwarantują należytą opiekę nad dzieckiem i atrakcyjne zajęcia.

Kluczem jest kompleksowa oferta

Takie wymagania jest w stanie spełnić tylko przedszkole niepubliczne. Choć z jednej strony postępuje niż demograficzny, to z drugiej władze gminne zamykają albo łączą publiczne placówki. W efekcie bardzo trudno jest zdobyć miejsce dla pociechy. Pierwszeństwo mają osoby zameldowane w danej miejscowości i tam płacące podatki.

Takich ograniczeń nie stawia przedszkole niepubliczne, które przewyższa te publiczne także pod innymi względami. Chodzi przede wszystkim o czas funkcjonowania jednostki. Wielu rodziców pracuje od rana do wieczora albo w niestandardowych godzinach. W efekcie nie mają z kim zostawić dzieci. Muszą ponosić podwójne koszty: przedszkola i opiekunki.

Prywatna placówka pracuje na dwie zmiany

Opiekunowie są więc spokojni o opiekę nad swoimi latoroślami. Nie muszą się stresować, że nie zdążą odebrać malucha.

Wielką zaletą niepublicznych jednostek jest też bogaty program zajęć. Część z takich placówek organizuje zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci. W ten sposób młody człowiek rozwija się harmonijne, a jego rodzice oszczędzają czas. Nie muszą bowiem jeździć po przychodniach czy klinikach, żeby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój fizyczny.

Z badań wynika, że Polacy są skłonni coraz więcej płacić za usługi przedszkolne. W zamian oczekują jednak odpowiedniej oferty. Założenie niepublicznego przedszkola może być więc dochodowym biznesem. Trzeba jednak odpowiednio podejść do jego realizacji.

Nie musimy od razu budować obiektu dla kilkudziesięciu czy setki maluchów. Na początek warto spróbować z tzw. klubem malucha dla kilku brzdąców. Taką placówkę można zorganizować nawet w mieszkaniu czy domu. To drugie rozwiązanie jest lepszy, ponieważ pociechy będą mieć do dyspozycji więcej przestrzeni, w tym ogrodzony ogród.