Firmy oszuści

W życiu i biznesie można natknąć się na różnych ludzi. Nie zawsze będą to uczciwe jednostki. Niektórzy jako sposób funkcjonowania przyjęli oszukiwanie innych. Robią to na różne sposoby.

Unikanie kłopotów

Oszustwa dokonywane są na różne kwoty. Wielu z nas ma tendencję do bagatelizowania strat wynikłych z takiego procederu, jeśli nie są one duże. Godzimy się z utratą kilkudziesięciu czy 100 złotych. Uznajemy, że szkoda naszych nerwów i czasu na odzyskiwanie tych pieniędzy.

Oszuści tylko na to liczą. Im więcej poszkodowanych im odpuści, tym dłużej będą cieszyć się wolnością i bezkarnością. Na dodatek naciągną kolejne ofiary i dorobią się całkiem sporej kwoty. To już jest nie tylko niemoralne, ale i niesprawiedliwe społecznie. Jedni ciężko pracują, żeby do czegoś dojść, a inni kradną, wyłudzają, napadają, celowo wprowadzają w błąd.

Są też takie firmy, które nie płacą w ogóle swoim pracownikom czy kontrahentom albo robią to z opóźnieniem. Współpraca z takimi podmiotami może nas wpędzić w spore kłopoty. W przypadku dużych kwot grozi naszą niewypłacalnością. Nie możemy do tego dopuścić.

By uniknąć przykrych doświadczeń i problemów biznesowych, w swojej działalności warto kierować się sprawdzonymi informacjami. Jedną z nich jest certyfikat rzetelności firmy.

Kto zasługuje na taką rangę?

Tym mianem określa się wyróżnienie przyznawane podmiotom uczciwym i solidnym, które nie mają zaległości wobec klientów, pracowników czy partnerów biznesowych. Dokument przyznawany jest od 2009 roku. Dotąd otrzymało go prawie 49 tys. firm, które przeszły audyt Krajowego Rejestru Długów.