Jak spędzić lato w mieście z dzieckiem?

Lato w mieście nie musi być nudne, wręcz przeciwnie, stolica w tym czasie obfituje w propozycje dla najmłodszych. Szczególnie warto przejrzeć bogatą ofertę zajęć dla dzieci w warszawskich muzeach, ilość atrakcji oraz bogaty repertuar wydarzeń, które się tam odbywają sprawiają, że to doskonałe miejsca na spędzenie wakacji.

 

Półkolonie i fascynujące warsztaty

 

Warsztaty dla dzieci w Warszawie odbywające się w ramach półkolonii organizowanych przez Państwowe Muzeum Etnograficzne to wyjątkowo ciekawa propozycja dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia trwają 4 dni w godzinach 7:30 – 16:30. Oprócz różnorodnych bloków tematycznych, gier i zabaw pociecha ma również zapewnione wyżywienie oraz całodzienną opiekę.

 

Równie ciekawe i aktywne formy spędzania czasu dla dzieci i ich opiekunów oferuje latem Muzeum Narodowe. To możliwość odbycia fascynującej podróży po dalekich krajach oraz odległych epokach w przestrzeni muzealnych sal.

 

Ciekawą opcją dla rodziców, którzy chcą samodzielnie zorganizować wspólny czas z dzieckiem, jest zwiedzanie muzeów, warto wówczas skorzystać z opcji: darmowe muzea. W Warszawie w wybrane dni tygodnia poszczególne placówki oferują bezpłatny wstęp. To znakomita okazja do tego, by przy nakładzie niewielkich środków (obejmujących ewentualne dotarcie na miejsce) urządzić interesującą wycieczkę.

 

Zabawa, sztuka i aktywność na świeżym powietrzu

 

„ArtPark – strefa artystyczna” to codzienne spotkania z kulturą, które odbywają się w czasie wakacji od kilku lat w pobliżu Placu Trzech Krzyży w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. W ramach tej inicjatywy organizowane są, m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokazy filmowe skierowane do najmłodszej publiczności oraz spektakle teatralne.

 

Imaginarium Wilanowskie to propozycja dla opiekunów i rodziców z dziećmi w wieku do lat trzech. Bezpłatne warsztaty sensoryczne w otoczeniu przyrody to wspaniałe przeżycie zarówno dla maluchów jak i dorosłych. Zajęcia odbywają się w wybrane czwartki w czasie wakacji  w okolicach Ogrodu Różanego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

Centrum Nauki Kopernik to idealne miejsce na spędzenie lata z dzieckiem. Realizowany rokrocznie projekt „Lato w Koperniku” to okazja do wzięcia udziału w warsztatach familijnych, pokazach naukowych, nocnych obserwacjach nieba, projekcji filmowych i wielu innych niezwykle ciekawych formach nauki i zabawy. Warto pamiętać, że bilety wstępu na zajęcia uprawniają również do zwiedzania wystaw stałych Centrum Nauki Kopernik.