Najlepszy program do prowadzenia księgowości

ZUS, urząd skarbowy, kontrahenci, klienci – przedsiębiorcy codziennie dokonują wielu transakcji. Ze wszystkich muszą się rozliczyć. Inaczej ściągną na siebie kontrole i kary organów podatkowych. Choć prowadzenie księgowości nie jest sprawą łatwą, to jednak możliwą do wykonania. Trzeba tylko mieć odpowiednie narzędzia.

Czas to pieniądz

Takim narzędziem jest program do wystawiania faktur wzbogacony o możliwość generowania innych dokumentów księgowych, czyli rachunków, deklaracji, dowodów wewnętrznych, not obciążeniowych, not korygujących, dowodów dostawy itd.

Profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia księgowości ma szereg funkcjonalności, które ułatwią prowadzenie biznesu. Jedną z nich jest możliwość importowania bazy kontrahentów: dostawców i klientów. Dzięki temu użytkownik nie musi za każdym razem wpisywać nazw i adresów. Wystarczy, że w podręcznej wyszukiwarce wpisze skrót albo początek nazwy, kliknie jeden przycisk i wszystkie pola wypełnią się automatycznie.

W dzisiejszych czasach firma powinna mieć możliwość wystawienia dokumentów księgowych zawsze i wszędzie. Będący w podróży czy na spotkaniu pracownik albo właściciel w kilka sekund wygeneruje fakturę i wyślą ją kontrahentowi. Może to zrobić nawet przy pomocy smartfona czy tabeltu.