Pięć pomysłów na urozmaicenie biura

Warto zadbać, by przestrzeń biurowa była atrakcyjna dla wszystkich. To przecież wyjątkowe miejsce, gdzie ścierają się pracownicy, szefowie, klienci i partnerzy biznesowi… Przedstawiamy pięć oryginalnych pomysłów, które pozwolą urozmaicić biuro i sprawić, że każdy poczuje się w nim jak u siebie.

  1. Gadżety reklamowe

Dział marketingowy zdecydowanie może się tutaj wykazać. Istnieją gadżety, które już od pierwszej chwili wywołują uśmiech. Mogą to być na przykład słodycze reklamowe z fantazyjnie zaprojektowanymi nadrukami. Umieszczenie ich w miejscu dostępnym dla każdego, zarówno dla klienta, szefa, jak i dla zwyczajnego pracownika, będzie bardzo miłym gestem. Można także zainwestować w niebanalne kubki, notesy i długopisy, które nie tylko przedstawią logo firmy, ale również jakąś miłą myśl.

  1. Tablica inspiracji

Wystarczy zawiesić w biurze zwyczajną tablicę i zachęcić wszystkich ludzi do dzielenia się swoimi sukcesami. Asia po raz pierwszy zrobiła sushi, Michałowi urodził się syn, a Patrycja znalazła zgubiony paszport? Warto dzielić się tymi małymi i dużymi rzeczami, które pozwalają się zintegrować i wyczarować lepszą atmosferę.

  1. Akcje charytatywne

Raz na jakiś czas można zaangażować biuro w licytację charytatywną – i stworzyć własną, małą galerię chwały. Obrazki malowane przez dzieci, pluszowy kotek, stara książka – takie drobne rzeczy bardzo często lądują na licytacjach, licząc na jak największe przebicie kwoty. W ten sposób można też ocieplić wizerunek marketingowy firmy.

  1. Co wisi w powietrzu

Poza atmosferą, w powietrzu wyczuwamy… Zapachy. Co ciekawe, obie rzeczy potrafią wzajemnie na siebie wpływać. Jeśli zadbasz, by w biurze unosił się delikatny, ładny zapach, możesz poprawić nastrój przebywających w danej przestrzeni osób. Dyfuzory zapachowe, perfumy, specjalnie projektowane dla firm aromaty – wybór jest duży.

  1. Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne to coraz popularniejsza część życia biur. To, że warto w nie inwestować, dowiedziono już tysiące razy. Warto też dokumentować wspólne wyjazdy i spotkania, robiąc zdjęcia grupowe, a następnie zamykając je w biurowym albumie. Będzie miłą pamiątką i odzwierciedleniem duszy firmy.