Pożyczka a zdolność kredytowa

Zdolność kredytową, podobnie jak historia kredytowa są bardzo częstą przeszkodą w zaciągnięciu zobowiązania finansowego na wymarzony cel.  Banki, które restrykcyjnie przestrzegają zasad udzielania pożyczek oraz kredytów, niechętnie współpracują z osobami, które nie mogą się pochwalić dobrą zdolnością kredytową.

 

W takich sytuacjach warto skorzystać z ofert pożyczek pozabankowych, które można w prosty i szybki sposób otrzymać przez Internet. Od złożenia wniosku o pożyczkę po przelew środków na konto mija zaledwie kilka chwil. Decyzje o udzieleniu pożyczki w NetCredit są za każdym razem podejmowane indywidualnie, dzięki czemu szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy mają także te osoby, którym odmówiono finansowania w innym miejscu.

Czym jest zdolność kredytowa?

 

Zdolność kredytowa jest niczym innym jak zdolnością do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz ze wszystkimi odsetkami i pozostałymi kosztami, wynikającymi ze wzięcia pożyczki, w terminie określonym w umowie. Osoby, które mają niską zdolność kredytową to najczęściej osoby, które posiadają stałe zobowiązania na dużą kwotę przy jednocześnie niewielkich zarobkach.

 

Wpływ na zdolność kredytową ma także szereg innych czynników, takich jak liczba osób na utrzymaniu, dochód w gospodarstwie domowym, stan cywilny, posiadane oszczędności, czas stażu, limity na kartach kredytowych, czy aktualnie spłacane kredyty, lub pożyczki.

 

Należy pamiętać, że pożyczkodawcy oraz banki skrupulatnie sprawdzają swoich klientów pod kątem zdolności kredytowej, a do posiadanych zobowiązań nie wliczają się jedynie karty kredytowe oraz spłacane kredyty, ale także konta z limitem debetowym, składki ubezpieczeniowe, składki inwestycyjne, alimenty, a nawet koszty utrzymania posiadanych nieruchomości i samochodu.

Czy niska zdolność kredytową uniemożliwia wzięcie pożyczki?

 

Jeśli zastanawiasz się, czy posiadasz odpowiednią zdolność kredytową do wzięcia pożyczki, być może niepotrzebnie tracisz swój cenny czas. Pamiętaj, że pożyczki są dopasowane do potrzeb oraz możliwości klientów. Istnieją spore szanse otrzymania dodatkowych pieniędzy na dowolny cel nawet w przypadku osób, którym odmówiono udzielenia pożyczki z tytułu kiepskiej zdolności kredytowej.