Praca w Poznaniu nie tylko dla doświadczonych specjalistów – oferty dla kandydatów o niskich kwalifikacjach

Oferty pracy w Poznaniu najczęściej kierowane są do kandydatów o wysokich kwalifikacjach, jednak także kandydaci bez kierunkowego wykształcenia czy doświadczenia mogą znaleźć pracę w stolicy Wielkopolski. Pracodawcy poszukują m.in. pracowników fizycznych, produkcji, budowlańców i kierowców.

Praca w Poznaniu dla kandydatów o niskich kwalifikacjach – przegląd kategorii

Poznań oferty pracy ma przeważnie dla osób wykształconych i doświadczonych, dla specjalistów w swoich dziedzinach, zwłaszcza w obszarze nowoczesnych technologii, inżynierii czy finansów i ekonomii. Nieco mniej ofert pracy w Poznaniu, ale i tak wiele w porównaniu do innych polskich miast podobnej wielkości, jest dla osób o niskich kwalifikacjach.

Wyniki wyszukiwania online frazy „praca Poznań” to ponad 2000 ofert, z czego jedna czwarta skierowana jest do budowlańców, osób do obsługi połączeń telefonicznych (call center), osób chętnych do pracy w łańcuchu dostaw, pracowników produkcji i pracowników fizycznych.

Pracodawcy poszukują osób do pracy w charakterze m.in. pakowaczy, magazynierów, operatorów maszyn (w wielu przypadkach wymagania na tego typu stanowiska mogą być wysokie), dostawców, monterów, operatorów wózków widłowych, pracowników budowlanych (np. pomocników i ochroniarzy) i pracowników gastronomii. Stosunkowo niskie wymagania pracodawcy mają też wobec kandydatów do pracy w sprzedaży i obsłudze klienta (tylko w niektórych branżach), gdzie oprócz umiejętności obsługi komputera wymagane są np. radzenie sobie ze stresem czy zdolność nawiązywania trwałych relacji.

Na co mogą liczyć kandydaci nisko wykwalifikowani? Oferowane warunki

W całej Polsce, również w Poznaniu, obowiązuje od końca 2017 roku tzw. rynek pracownika. Zjawisko to polega na tym, że kandydaci do pracy są w dobrej pozycji do negocjacji z pracodawcami, ponieważ kandydatów jest mniej, niż potrzeba. Braki te sprawiają, że wynagrodzenia we wszystkich sektorach rosną, a pracodawcy starają się na różne sposoby przyciągać kandydatów. Dotyczy to przede wszystkich osób o wysokich kwalifikacjach, ale poprawiły się także warunki oferowane osobom nisko wykwalifikowanym.

Zarobki są mocno zróżnicowane i mogą różnić się nie tylko w poszczególnych branżach, ale i na podobnych stanowiskach w różnych firmach. Najczęściej pracodawcy poszukują kandydatów do zatrudnienia na stałe, często na umowę o pracę. Dodatkowo oferują pakiety korzyści pozapłacowych, jak premie, dodatki, prywatne ubezpieczenie zdrowotne czy karty zniżkowe.