Uber- czy Polacy go pokochali?

W świadomości Polaków, usługi taksówkarzy nie kojarzyły się najlepiej. Co prawda każdy korzystał  w określonych sytuacjach z taksówek, jednak zawsze następowało narzekanie na cenę. Odpowiedzią na ten stan rzeczy miało być pojawienie się nowej firmy zajmującej się przewozami- Uber. Niestety, tak jak na całym świecie, w związku jej działalności narodziły się niemałe kontrowersje.

 

Standardowy konflikt

 

Wystarczy wpisać nazwę firmy Uber w internetową wyszukiwarkę, by dowiedzieć się jak wielkie protesty wywołuje się jej pojawienie na każdym rynku. Taksówkarze są bowiem przyzwyczajeni do swojej monopolowej pozycji i nie chcą mieć na rynku żadnej konkurencji. Użytkownicy Ubera tłumaczą jednak, że nie ma w tym nic złego- ludzie są zmęczeni nadużyciami taksówkarzy, w tym także wysokimi stawkami. Bardzo chcą alternatywy, którą zapewnia im Uber. Taksówkarze natomiast twierdzą, iż konkurencja z Uberem jest nieuczciwa, bowiem firma nie ma tak mocnych wymogów kontrolnych jak taksówkarze oraz inaczej podchodzi się do niej w kwestii prawnej. Prawdziwą różnią jest jednak cena- w wypadku Ubera jest ona nad wyraz konkurencyjna. To, że w Polsce pojawił się konflikt interesów to nic nadzwyczajnego- występuje on wszędzie, gdzie tylko pojawia się Uber.

 

Podejście Polaków

 

Polacy jednak zdaja się nie przejmować tym sporem. Zazwyczaj usługi firmy kojarzą się nad wyraz dobrze. Wzorce przejęte zostały z popkultury, szczególnie amerykańskich seriali, gdzie bardzo dużo postaci korzysta z usług firmy Uber. Chcąc sprawdzić jak działa usługa, bardzo duża część młodzi zauważyła, że cenowo firma sprawdza się znakomicie. Także szybkość z jaką realizowane są zlecenia wydaje się bardzo konkurencyjna. Użytkownicy Ubera to zdecydowanie ludzie młodzi. Starsza część zainteresowanych osób zwyczajnie nie wie jak usługa działa, albo też o niej nie słyszeli. W związku z tym, że o firmie jest coraz głośniej, poszerza się jej krąg odbiorców. Oczywiście nie wszędzie w Polsce usługi firmy się sprawdzają, jednak w największych miastach nie ma problemu z wynajęciem przejazdu. Warto samodzielnie wyrobić sobie opinię o usługach przedsiębiorcy.